Maska algowa to idealna propozycja dla osób, które w domowych warunkach chcą zadbać o swoją skórę. Maska algowa ze Spiruliny i miodu jest niezwykle łatwa w przygotowaniu, a do tego całkowicie naturalna i organiczna.
Maska algowa ze Spiruliny i miodu – właściwości
Miód
Już w starożytności stosowano miód w celach pielęgnacyjnych. Kleopatra dodawała go wraz z mlekiem do kąpieli, aby lepiej nawilżyć skórę. Miód to idealny kosmetyk dla wielu osób. Można go stosować także w ciąży. Zastosowanie miodu w maseczce złagodzi wszelkie podrażnienia skóry, nawilży ją, a także utrzyma odpowiednie jej nawilżenie. Miód także wykazuje właściwości antybakteryjne, a także bogaty jest w przeciwutleniacze. Dzięki temu nasza skóra zauważalnie będzie bardziej napięta i jędrna, a także wzmocniona. Świetnie również radzi sobie z oczyszczaniem porów, które po zastosowaniu maseczki nie zapychają się ponownie tak szybko.
Spirulina
Spirulina ma bardzo bogate właściwości odżywcze i pielęgnacyjne ze względu na witaminy i minerały, których jest pełna. Witaminy, minerały, aminokwasy, kwasy tłuszczowe i enzymy wnikają głęboko w skórę, zauważalnie wpływając na jej kondycję. Spirulina działa na skórę oczyszczająco i odkażająco, a także wpływa na jej koloryt i ukrwienie. Szczególnie polecana jest do cery suchej, naczynkowej i oznakami starzenia.
Maska algowa ze Spiruliny i miodu wykazuje właściwości:
- ujędrniające oraz odżywcze
- łagodzące trądzik
- likwidujące przebarwienia oraz defekty skórne
- wyrównujące koloryt skóry
- nawilżające
- oczyszczające
- wzmacniające naczynka krwionośne
- wzmacniające płaszcz wodno-lipidowy skóry
Wykonanie
Maska algowa ze Spiruliny w proszku i miodu jest niezwykle łatwa w wykonaniu. Do jej przygotowania będziemy potrzebować tylko 2 składników:
- 2 łyżeczki Spiruliny w proszku
- 1 łyżkę płynnego miodu (ważne aby nie był skrystalizowany)
Oba składniki połączyć i dobrze wymieszać. Zaaplikować na dobrze oczyszczoną twarz i pozostawić na 10 minut, a następnie spłukać. Warto ten zabieg stosować 1-2 razy w tygodniu.
Uwagi
Do maseczki można również dodać odrobinę jogurtu naturalnego, gdyby konsystencja była zbyt gęsta. Jogurt sprawi, że maseczka nie będzie tak szybko zasychać, a także dzięki obecności kwasu mlekowego wykazywać będzie właściwości złuszczające.
Po zabiegu skóra zdecydowanie będzie wyglądać młodziej. Stanie się gładka, nawilżona oraz napięta.
Uwielbiam wykonywać miodowe maseczki na usta, ale takiej wersji jeszcze nigdy nie robiłam. Brzmi ciekawie! 🙂
Jakoś nie specjalnie przepadam za maskami algowymi, ale przepis fajny i prosty, na pewno nie jednej osobie się przyda:) Pozdrawiam ciepło!
No to chyba muszę wypróbować 🙂
To coś dla mnie! Muszę zakupić spiruline i gotowe ? W sumie musze poczytac wiecej o tym produkcie bo w sumie nie pierwszy raz spotkałam sie z tą nazwą ale do konca nie wiem coz to takiego jest.
Ciekawy przepis na maseczkę. Może kiedyś wypróbuję 🙂
Fajny sposob na maseczki. Wiemy jaki jest skład w samodzielnym wykonaniu
Świetna! Muszę wypróbować 🙂
Mam spirulinę, mam miód, nic tylko robić 🙂
Bardzo fajny i prosty przepis, ciekawie się w niej wygląda 😉
Mam w domu miód który trochę zalega, już wiem jak go wykorzystam 😉
O ile z miodu często korzystam w pielęgnacji, o tyle z algami nie miałam do czynienia, nawet w gotowych, drogeryjnych produktach 😉
Maseczki wykonane samemu w domu dają o wiele lepsze efekt, niż te kupione w drogerii! Niby o wiem, bo przekonałam się na własnej skórze ale lenistwo wygrywa i i tak częściej sięgam po gotowy produkt… Jednak to nie zmienia faktu, że muszę wypróbować tą! Przekonała mnie właściwościami 🙂
Będę musiała sobie znowu kupić spirulinę, chociaż przyznam że nie lubię jej zapachu, za to właściwości ma rzeczywiście świetne 🙂
Uwielbiam robić sobie maseczki
Kiedyś robiłam sobie maseczkę algową, domowej roboty, i niestety strasznie mnie po niej swędziała skóra. Spiruliny używam głównie do koktajli lub barwienia ciast i naleśników.
Chętnie bym wypróbowała, a bardzo fajne właściwości.
Uwielbiam działanie spiruliny, Tylko ten zapach..ugh
Świetnie to brzmi! Wypróbuję, pozdrawiam serdecznie 🙂